Alipour Industrial Complex
مجتمع صنعتی علیپور / مجمع الصناعی علیبور

تماس با ما

درباره ما

اخبار

دریافت کاتالوگ

پروژه ها

محصولات

صفحه نخست
اخبار سايت
این بزرگترین ماشین خاکبرداری (یا ترنچر یا بیل گردان) در جهان می باشد. دستگاه حفاری معدن Bagger 288  ابزاری غول پیکر و بزرگترین خودرو در جهان است که توسط شرکت کروپ آلمان ساخته شده است.


 معماری  IROJE KHM architects

موقعیت : سئول، کره جنوبی

در طراحی و معماری ساختمان فضاهای زیادی در نظر گرفته شده و فقط یک کاربری ندارد. از پایین تا بالای ساختمان دارای یک فرم مجسمه ای با کانسپت گل می باشد. فضاهایی مانند یک کافی شاپ، یک رستوران، یک دفتر اداری و در آخرین طبقه یک واحد مسکونی وجود دارد. راه پله هایی دینامیک و پویا سیرکولاسیون خوبی را بین طبقات ایجاد کرده و به این صورت هر یک از فضاها مرتبط و وابسته به طبقه بعد خود می باشند.


تولید فرشی از گیاه
12 آذر 1394 - 10:55 ق.ظ

 چه کسی دوست ندارد که حس قدم گذاشتن بر روی خزه و گیاه را بر روی انگشتان عریان پایش حس نکند؟ گروه طراحی Nection این آرزوی شما را به حقیقت تبدیل کرده است. متأسفانه این گروه طراحی ادعا کرده که به دلیل قوانین محیط زیستی نتوانسته فرشی با مقیاس بزرگ را برای فروش تولید کند. اما توانسته پانلهای کوچکتری از این متریال را تولید کند که شما می توانید با خرید چند عدد از این پانل ها و کنار هم قرار دادن آن ها فرشی بزرگ تولید کنید.


جایزه‌ی عالی امسال به مجموعه‌ی ورزشی سنگاپور رسید. این مجموعه دارای استادیومی ۵۵هزار نفره با سقف متحرک است. جدای از طراحی هوشمند مجموعه، سقف عظیم آن بسیار سبک است و فقط ۳۳ درصد از فولادی که در طراحی‌های معمول سقف های متحرک استفاده می‌شود، در آن به‌کار رفته. 

 

احتمالا شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد تا نام سامسونگ به گوش‌تان می‌خورد اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد گوشی‌های گلکسی و یا تلویزیون‌های غول پیکر این شرکت است اما بد نیست بدانید سامسونگ صرفنظر از سلطنت در این بازار نام بزرگی در بازار کشتی‌سازی جهان است!

در واقع بخش سازنده گوشی‌های همراه و تلویزیون‌های سامسونگ زیر نظر شرکتی با نام سامسونگ الکترونیکس است که تنها یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سامسونگ بحساب می‌آید که شامل زیرمجموعه‌های دیگری در صنایع دیگر است.

یکی از این شرکت‌های زیرمجموعه سامسونگ در واقع شرکت صنایع سنگین سامسونگ است که با نام اختصاری SHI شناخته می‌شود و در ژوئن سال 2014 میلادی به عنوان سومین شرکت کشتی‌ساز بزرگ جهان معرفی شد.


معماری و طراحی این آسمانخراش توسط شرکت معماری AMBS انجام شده است. ارتفاع این آسمان خراش 1152 متر است و قرار است بلندترین ساختمان دنیا باشد. این برج قرار است در کنار پل خلیج بصره، بزرگترین بندر عراق ساخته شود. منطقه ای که از نظر اقتصادی در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.


یک مجتمع ساختمانی در سنگاپور با طراحی عمودی در فستیوال جهانی معماری سال ۲۰۱۵ به عنوان معماری برتر سال انتخاب شده است. این مجتمع از ۳۱ ساختمان ۶ طبقه تشکیل شده است.


برج های دوقلو در ابوظبی برای حفاظت ساختمان از نور خورشید از شیوه معماری سنتی عرب ها ایده گرفته است.

این برج ها با پوسته های هندسی شکل مکانیزه در قاب های مثلثی پوشیده شدند تا از ورود نور خورشید به داخل ساختمان جلوگیری شود.


 شرکت معماری SPARK طرح اخیر خود را به نام "مزرعه خانه" به تازگی منتشر کرد. این مجموعه در سنگاپور قرار دارد و در آن ملاحظاتی برای نگهداری از سالمندان و تأمین غذای سالم برای آن ها ترتیب داده شده است. این طرح در فستیوال جهانی معماری ارائه شده و کانسپت اصلی آن ترکیب خانه های بازنشستگان با مزارع عمودی است. نتیجه ایجاد مجموعه ای زیبا و پرثمر است که در جهت توانمند کردن ساکنانش عمل می کند.


 طراحی داخلی این مهد کودک، این امکان را به بیننده می دهد تا بدون وجود استرس های همیشگی، در زمان و مکان بتواند سفر کند. نمایش فضا به گونه ای است که باعث ایجاد خیال پردازی، حس خوش کودکی و خلاقیت در بیننده می شود.


شماره صفحات: « ...1,2,3 » (532 خبر در 54 صفحه)