Alipour Industrial Complex
مجتمع صنعتي عليپور / مجمع الصناعي عليبور

تماس با ما

درباره ما

اخبار

دریافت کاتالوگ

پروژه ها

محصولات

صفحه نخست

قالب نیوجرسی (مانع بتنی )

مانع بتنی که به این نمونه از آن مانع نیوجرسی می گویند جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می شود که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم لبه های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می گردد. از این وسیله به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند، جلوگیری از انتشار آتش در جنگلها، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده می شود.


ادامه مطلبقالب تونلی

سیستم موسوم به تونلی، یکی از روش‌های مورد استفاده برای اجرای ساختمان‌های با سیستم باربر دیوار و سقف بتنی است. از آن جا که اجرای قالب‌بندی سقف و دیوار به صورت سلولی و هم‌زمان انجام می‌شود به نام تونلی مرسوم است. در سیستم اجرای تونلی، دیوارها و سقف‌های بتن مسلح به صورت همزمان آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی می‌شوند. این روش، ضمن افزایش سرعت و کیفیت اجرا و عملکرد سازه‌ای و رفتار لرزه‌ای مجموعه سازه را به لحاظ یکپارچگی اعضا و اتصالات آن‌ها به نحو چشمگیری بهبود می‌بخشد.

ادامه مطلبجک مخصوص قالبهای مسطح پانلی ICF

امروزه در بعضی از سازه ها از پانل های پلی استايرن (EPS) که بعنوان قالب بتن و عايق می باشند و با نام سيستم های بتنی ICF که مخفف شده INSULATING CONCRETE FORMWORK است استفاده میشود. گذشته از مزایای این محصول مانند: عایق صدا – سرعت نصب و معایب آن مانند: ایجاد گاز CO2 هنگام آتش سوزی و ریزش پلی استایرن ذوب شده، این سیستم جهت اجرا نیاز به جک های مخصوص و براکت دارد که مجتمع صنعتی علیپور آمادگی ارائه انبوه این محصولات را دارد.  

ادامه مطلب                                                                                                                                                            
قالب تیر پل

پس از اجرای پایه های پل یا همان ستونها، تیر های ( Beam ) بتنی آماده شده توسط این قالب را بر روی آن قرار می دهند.

لازم به ذکر است که این قالب ها بر اساس نیاز هر پروژه مانند فاصله بین ستونها و ... طراحی و ساخته می شود .

ادامه مطلبقالب مخروط (منهول)

از اين قالب جهت ساختن ورودي لوله هاي اب، فاضلاب و تونل تاسيسات استفاده مي شود.

پنج تكه بودن اين قالب باعث كارآيي و حمل و نقل راحت آن شده است.

 

ادامه مطلبدیوار برشی

ویژگی اثر زلزله در این است که نیروهای ناشی از آن به مراتب شدیدتر و پیچیده تر از سایر نیروهای مؤثر می باشند. با نیروهای جانبی مؤثر بر یک سازه ( در اثر باد یا زلزله ) به طرق مختلف مقابله می شود که اثر زلزله بر ساختمانها از سایر اثرات وارد بر آنها کاملا متفاوت می باشد. عناصر مقاوم در مقابل نیروهای فوق شامل قاب خمشی، دیوار برشی و یا ترکیبی از آن دو می باشند. دیوار برشی ممکن است یک دیوار بتنی توپر یا یک خر پای فولادی قائم باشد.این دیوار برشی ممکن است یک هسته داخلی،دیوار های داخلی،دیوار های داخلی موازی و یا یک دیوار نمایی باشد.قالبهای پرشی Jumping Formwork

سیستم قالبهای پرشی یا Jumping Formworks جهت قالب بندی سدها، پایه پلها، پارکینگ های طبقاتی، دیوار موج شکن ها، برج ها، مخازن، دیوارهای برشی، برج های مراقبت و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

پانلهای قالب که با استفاده از سولجرها و لوله ها به هم متصل شده و تشکیل یک قالب یکپارچه و مقاوم را می دهد توسط جرثقیل به محل تکیه گاه بعدی برده شده و بر روی انکر بولت هایی که قبلآ بر روی دیوار نصب گردیده متصل میشود.

ادامه مطلبقالب لوله بتنی

یکی از بهترین راه های ساخت لوله های بتنی استفاده از قالب فلزی می باشد. این نوع قالب لوله بتنی که مانند قالب بتن مدولار ساده، قابلیت نصب آسان و سریع را دارا می باشد، در قطرهای مختلفی ساخته می شود که قابلیت تولید لوله های بتنی در قطرهای مختلف را دارد. همچنین با هريك از قالبها مي توان لوله های بتنی با ضخامت های مختلف تولید كرد. قالب بتن لوله که در مجتمع صنعتی علیپور تولید میشود در چندین تکه داخلی و خارجی تولید می شود که علاوه بر سرعت تولید لوله بتن، بدلیل سبکتر بودن هر قطعه از قالب نسبت به کل قالب، قابلیت جابجایی آسان را فراهم می کند.


مختصري از مجتمع صنعتي عليپور


مجتمع صنعتي عليپور در سال 1357 فعاليت خود را با توجه به تجربيات قبلي و گسترده موسسان خود در زمينه ساخت سازه هاي فلزي، مخازن ، قالبهاي بتن ريزي (جدول،لوله و مخروط) و سيلوي سيمان شروع نمود با شروع جنگ تحميلي و نياز به کمک به جبهه هاي جنگ اين مجتمع از هيچگونه تلاشي فروگذاري نکرده و  در زمينه هايي همچون سيستم آب رساني سهم به سزايي داشته است که اين روند با توجه به خشکسالي هاي سالهاي اخير همچنان ادامه دارد.

پس از پايان جنگ و با شروع سازندگي اين مجتمع فعاليتهاي خود را افزايش داده و با ايجاد تنوع در محصولات خود شروع به توليد لوازم پارکي و شهر بازي نمود که توانست با توليدات انبوه اين محصولات و فروش آن به شهرداريها و مدارس نقش بسيار بزرگي در ايجاد محيطهاي بازي و تفريحي ايفا نمايد.

پس از اشباع بازار محصولات پارکي اين مجتمع در کنار توليدات قبلي خود شروع به توليد قالبهاي بتن ريزي مدولار نمود که با فعاليتهاي شبانه روزي متخصصان خود موجب نوآوريهاي متعددي در اين صنعت گرديد و امروز به عنوان تنها دارنده گواهينامه ثبت اختراع و گواهينامه بين المللي HSE در زمينه توليد قالبهاي بتن ريزي در کشور شناخته مي شود و همچنين داراي گواهينامه ISO9001-2008 و گواهینامه مدیریت پروژه ISO10006-2003 نيز ميباشد.